دستگاه پرکن مایعات

دستگاه-پرکن

 

دستگاه پرکن

دستگاه پرکن مایعات یکی از انواع دستگاههای پرکن میباشد که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم، اما قبل از پرداخت به دستگاه پرکن مایعات باید بدانیم که دستگاه پرکن چیست و در چه مواردی از آن استفاده میشود.

دستگاه پرکن، جهت پر کردن حجم مشخصی از مواد مختلف جامد مثل پودری و گرانولی، مایعات مثل انواع نوشیدنی ها، نیمه مایع مثل انواع سس با ویسکوزیته و چگالی مختلف داخل بطری یا شیشه‌های پلاستیکی، فلزی و …. مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه پرکن در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرد و انواع مختلفی دارد از دستگاه پر کن مایعات گرفته تا پودری و گرانولی، همه در خانواده دستگاه های پرکن قرار میگیرند، هرکدام از این دستگاهها میتوانند به یکی از سه شکل اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی تولید شوند و بنابه حجم تولیدی شرکتهای متقاضی مورد استفاده قرار بگیرند. 

 

اگر در رابطه با دستگاه پرکن مایعات سوالی دارید و یا برای خرید نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید . 

 

انواع دستگاه پرکن

همان طور که گفته شد، پرکن ها انواع مختلفی دارند. هر کدام از ماشین های پرکننده دارای کاربرد های متفاوتی هستند و به همین دلیل نیز آشنایی با انواع آن قبل از خرید الزامی می باشد. در ادامه به معرفی دستگاه پرکن مایعات میپردازیم:

 

 

 

اهمیت دستگاه پرکن مایعات :

دستگاه های پرکن مایعات از موارد بسیار حائز اهمیت در صنایع مختلف مانند دارویی، آرایشی و بهداشتی، غذایی و … میباشد.که مایعات را در انواع مختلف ظروف بسته بندی می کنند. با استفاده از دستگاه پرکن مایعات ، مایعات را می توان به راحتی در ظروف بسته بندی کرد بدون اتلاف وقت و خیلی سریعتر.

تصور کنید که اگر فرایند پرکردن مایعات به صورت دستی در برخی صنایع انجام شود. چه مقدار از مایعات در اثر نشت از بین می رود و چه مدت زمان برای انجام چنین برنامه های بسته بندی فله مورد نیاز است؟

بنابراین نیاز به دستگاه های پرکن مایعات بیش از پیش حس می شود. دستگاه های مدرن پر کننده مایعات که به اشکال پیشرفته با کنترل ها و ویژگی های کاربرپسند ارائه می شوند ، بهترین دستگاه ها برای بسته بندی مایعات در صنایع در زمان کمتر و با نیروی کار کمتر هستند.  

یک دستگاه پرکن مایعات می تواند خیلی راحت و سریع کارهای عظیم پر کردن مایع در صنایع مختلف را انجام دهد بنابراین می تواند جایگزین کار تعدادی از نیروی انسانی شود که در غیاب این ماشین ها باید فرایند را انجام می دادند. این دستگاه برای مایعات ، شربت ، روغن و غیره بسیار استفاده می شود زیرا که ویسکوزیته بالایی دارند و بنابراین برای پر کردن ظروف به این روش نیاز دارند.

 دستگاه پر کن مایعات یک راه حل بسیار موثر برای پر کردن چنین مایعات در ظروف مربوطه آنها فراهم می کند. دستگاه قادر است مخزن ، بطری یا ظرفی را برای پر کردن مایع در خود جای دهد. این ظروف در چرخه ای حرکت می کنند که در آن پس از پر شدن از مایع ، برای بسته بندی بیشتر پردازش می شوند.

دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات :

پر کردن ظروف و بطری ها از مایعات به صورت دستی سخت و عذاب آور خواهد بود. برای اینکه بتوانید عملیات پر کردن مایعات در داخل ظروف را با دقت و سرعت بالا انجام دهید، حتما به یک دستگاه پرکن مایعات نیاز پیدا خواهید کرد. از این مدل دستگاه برای پرکردن انواع نوشیدنی، آب، روغن، آبمیوه، اسید، سس های سالاد و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود. دستگاه پرکن مایعات شامل دو نوع پرکن مایعات رقیق و پرکن مایعات غلیظ و 3 مکانیزم ثقلی، پیستونی و پمپی میباشد.

 • دستگاه پرکن مایعات رقیق :

مایعات رقیق مانند انواع نوشیدنی ها، عرقیجات، نوشابه های گازدار،  رفتاری شبه آب دارند که برای پرکردن این مواد داخل بطری از دستگاه پرکن مایعات کم غلظت استفاده میشود، در این مدل دستگاه پرکن مایعات یک مخزن تعبیه شده که دارای کنترل سطح میباشد و هدایت مایعات رقیق را به داخل ظروف بر عهده دارد و توسط نازل های پنوماتیک کنترل حجم میشود. مکانیزم پر شدن در این مدل دستگاه به هر سه روش ثقلی، پمپی و پیستونی صورت میگیرد.

دستگاه پرکن مایعات

 • دستگاه پرکن مایعات غلیظ :

مایعاتی که دارای ویسکوزیته یا گرانروی بالایی هستند در دسته مایعات غلیظ قرار میگیرند مانند عسل و یا سس سالاد.

برای پر کردن این مواد داخل بطری ها از دستگاه پرکن مایعات غلیظ با یکی از 3 مکانیزم پمپی، ثقلی و پیستونی استفاده میشود.

 

مزایای استفاده از دستگاه پرکن مایعات

استفاده از دستگاه پرکن مایعات میتواند یک سری مزایا داشته باشد که در ادامه عنوان میکنیم :

 • دقت

باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر پرکردن بصورت دستی انجام گیرد تلورانس حجمی ظروف مختلف بالا خواهد بود و این مورد میتواند باعث سلب اعتماد مشتری شود چرا که مشتری نمیپذیرد که  هربار یک محصول را با مقدار و حجم متفاوت تری نسبت به قبل خریداری نماید  پس دقت در امر پر کردن میتواند از مهمترین ویژگیهای دستگاه پرکن مایعات باشد .

 • سهولت در امر پر کردن

پر کردن مایعات گاز دار همواره با مشکلات بسیاری مواجه است که با وجود دستگاههای پرکن مایعات این مشکل از بین رفته و به راحتی قابل انجام است

 • تسریع در روند تولید

زمان عامل مهمی است که برای هر کسب و کاری یکی از فاکتورهای کلیدی تولید محسوب میشود، دستگاه پرکن مایعات دارای نازلی میباشد که بنابه حجم تولید کم و زیاد میشود و عمل پر کردن را میتوان با افزایش نازل تسریع بخشید و در نهایت تولید چندبرابری را در یک بازه زمانی کوتاه تری حاصل کرد.

 • عدم دخالت دست

استفاده از نیروی انسانی کمتر برای تولید بالا و عدم دخالت دست در فرآیند کاری و در نتیجه افزایش بهداشت از عوامل موثر در استفاده از دستگاه های پرکن مایعات می باشد.

در نظر داشته باشید که هر چقدر آپشن های دستگاه پرکن مایعات بیشتر و مکانیزه تر باشد، عواملی که به آنها اشاره شد بسیار چشم گیر تر می شود و این یعنی کار کمتر و درآمد بهتر.

 

دستگاه پرکن

اگر در رابطه با دستگاه پرکن مایعات سوالی دارید و یا برای خرید نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید . 

 

نحوه عملکرد دستگاه پرکن مایعات

دستگاههای پرکن مایعات چگونه کار می کنند ؟ این شاید سوال بسیاری از شما باشد. در پرکننده ها محصول به صورت پر فشار به داخل ظروف و بسته بندی های مورد نظر فرستاده می شود.

دستگاه ثقلی که محبوب‌ترین مدل برای دستگاه پرکردن مایعات به حساب می‌آید، مکانیسم مخصوص به خود را برای فعالیت دارد. به طوری که مایع رقیق در مخزن در نظر گرفته شده در بالای دستگاه پرکن مایعات قرار می‌گیرد و سپس به‌واسطه نازل یا نازل‌هایی که دستگاه دارد، به سطح پایین‌تری منتقل می‌شود. دقت داشته باشید که ظروف باید در زیر نازل‌ها قرار گیرند تا مایع پس از خروج، به آن‌ها وارد شود. باید متذکر شد دستگاه پرکن مایعات دارای سنسوری است که ظروف بسته بندی را شناسایی کرده و سپس محصول توسط نازل یا قیف های مخصوصی درون آنها سرازیر می شود.

مهم ترین نکته قبل از پر کردن ظروف، خالی کردن هوای داخل آنهاست که معمولا از طریق MPA ( روش اتمسفر اصلاح شده ) با تزریق گاز انجام می گیرد. در دستگاه های تمام اتوماتیک از یک صفحه نمایش PLC برای وارد کردن دستورالعمل های لازم استفاده می شود.

قیمت دستگاه پرکن مایعات و راهنمای خرید آن

تفاوت در مدل های مختلف دستگاههای پرکن مایعات ، زمان ساخت، اندازه دستگاه، روش عملکرد دستگاه ها و … از جمله مواردی هستند که بر روی قیمت انواع دستگاه پرکننده مایعات تاثیر می گذارند.

اگر پس از بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدید که دستگاههای پرکن مایعات برای پیشرفت کسب و کار شما یک گزینه عالی و ایده آل است، حالا وقت آن رسیده است تا برای خرید اقدام کنید.

برخی موارد مورد توجه در هنگام خرید دستگاه پرکن مایعات به شرح زیر می باشد :

 • دستگاه پرکننده مایعات را متناسب با نوح محصولی که ارائه می دهید، انتخاب کنید.
 • در هنگام انتخاب دستگاه مورد نظر به دستی، اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن آن توجه کنید.
 • ظرفیت تولید دلخواه خود را از قبل مشخص نمایید.
 • نوع، شکل و اندازه بطری یا ظرف بسته بندی را در نظر بگیرید.
 • دستگاه پرکن مایعات را از یک تولید کننده معتبر و قابل اعتماد خریداری کنید. سربلند به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین تولیدکنندگان ماشین آلات بسته بندی به ویژه انواع دستگاه پرکن، می تواند بهترین خدمات و مناسب ترین قیمت ها را در اختیار شما قرار دهد.
دسته بندی: بلاگ برچسب ها:
کلیه ماشین آلات تولید شده توسط شرکت سربلند شامل ۱۲ ماه گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می باشند و آموزش کار با دستگاه ها توسط متخصصان این شرکت صورت می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه های بسته بندی موادغذایی، بهداشتی، دارویی و صنعتی و اطلاع از قیمت ماشین آلات می توانید با کارشناسان فروش شرکت به شماره 02634826311 – 09128154102 تماس حاصل فرمایید و یا برای درخواست مشاوره از طریق فرم "صفحه تماس با ما" اقدام نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

One thought on “دستگاه پرکن مایعات

 1. محمد میگوید:

  یک سوال داشتم در رابطه با دستگاه پرکن مایعات ، آیا امکانش هست با یک دستگاه پرکن هم مایعات غلیظ و هم مایعات رقیق را انجام داد؟

  • امین سلطانی میگوید:

   در صورتیکه دستگاه پرکن بر پایه مایعات غلیظ مانند وازلین، کرم، سس، خامه، عسل،شیره خرما، مربا، ماست که غلظت بالا دارند ساخته شودمیتوان مایعات رقیق مثل: دوغ، شربت، عرقیات، آب لیمو، آب معدنی، واد دارویی، شیر، جرم گیر، روغن، شیشه شور، کودمایع، سرکه، آب میوه که غلظت پایین دارندرا نیز پر کرد و بسته بندی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.