بسته بندی سبزی

در سال های اخیر با توجه به بیش تر شدن بیماری های واگیر دار و همچنین دغدغه های انسان ها بابت سالم و بهداشتی بودن مواد غذایی، بسته بندی مواد غذایی از جمله بسته بندی سبزی و سالاد به یکی از مسائل مهم برای انسان ها تبدیل شده است. امروزه جایگاه مواد غذایی بسته بندی شده در سبد خرید خانوار رشد بالایی پیدا کرده است.

 

اهمیت بسته بندی سبزی

در کنار این مورد سالم و تمیز رسیدن سبزی به دست مصرف کننده نیز اهمیت زیادی پیدا کرده است. در گذشته همه ما سبزی را به روش سنتی از مغازه های سبزی فروشی به صورت روزنامه پیچ شده خریداری می کردیم. از کثیف و گلی بودن سبزی ها گله داشتیم و متناسب بودن مقدار انواع سبزی ها برایمان دغدغه بود.

کم کم بعضی فروشگاه ها به ارائه سبزی های پاک شده روی آوردند. اما بسته بندی آن ها خیلی بهداشتی و سالم نبود و سبزی آن ها سریع خراب می شد. به مرور سلیقه مصرف کننده  ها تغییر کرد و بسته بندی های به روزی تر و شکیل تری را درخواست می کردند.

همچنین فاسد و خراب شدن سریع سبزی واحد تولید کننده را بسیار متضرر می کرد. چون مجبور بود سبزی های فاسد شده را مرجوع نماید. برای حل این مشکل شرکت های تولیدی و بسته بندی سبزی دست به کار شدند و راه حل این موضوع را پیدا کردند.

بسته بندی سالاد

امروزه بسته بندی سالاد نیز از لحاظ بهداشتی و سلامتی اهمیت بالایی دارد. به طوری که مصرف سالاد بسته بندی شده به شدت بالا رفته است. بیشترین مصرف کننده های سالاد پک شده رستوران ها، غذا خوری ها، مطبخ ها، فست فود ها و در کنار آن ها مصارف شخصی می باشد.

برخی از این مکان ها سالاد وکیوم شده خود را از شرکت های بسته بندی سالاد تهیه می کنند. اما بعضی دیگر خودشان دستگاه بسته بندی سالاد خریداری کرده اند و کار پک کردن سالاد را انجام می دهند. با توجه به شرایط موجود مصرف کننده بیش تر ترجیح می دهد از سالاد های بسته بندی شده استفاده نماید.

دستگاه بسته بندی سبزی

دستگاه سیل وکیوم سبزی یا بسته بندی سبزی راه حل همه تولید کنندگان بسته های سبزی است. به وسیله دستگاه سیل وکیوم می توانید ظروف بسته های سبزی را ابتدا وکیوم کرده (هوای داخل ظروف را مکش و تخلیه نمایید) و درصورت نیاز گاز تزریق نمایید.

سپس نایلون روی ظروف پرس یا اصطلاحا سیل می گردد و راه نفوذ هوا به داخل ظرف بسته می شود. با وکیوم کردن هوای داخل ظرف ماندگاری سبزی افزایش می یابد. در نتیجه بسته سبزی مدت زمان بیش تری در فروشگاه یا سوپر مارکت می ماند و مرجوعی محصول کم می گردد.

"دستگاه

دستگاه بسته بندی سبزی

بسته بندی سبزیجات به وسیل دستگاه سیل وکیوم یک بسته بندی شکیل را رقم می زند و باعث جذب هر چه بیش تر مشتری برای خرید آن می گردد. در نتیجه سود شرکت تولید کننده افزایش می یابد.

دستگاه بسته بندی سالاد

دستگاه بسته بندی سالاد یا دستگاه سیل وکیوم سالاد هم مشابه دستگاه بسته بندی سبزیجات می باشد. به طوری که وکیوم و تزریق گاز مدت زمان ماندگاری سالاد را افزایش قابل ملاحظه ای می دهد.

خرید دستگاه بسته بندی سبزی

همه موارد فوق باعث شده بسته بندی سبزی به یکی از فعالیت های صنعتی سودآور تبدیل شود. در کنار دستگاه های شست و شوی سبزی، دستگاه سیل وکیوم نیز مورد نیاز می باشد.

با خرید دستگاه بسته بندی سبزیجات شما قادر به راه اندازی خط تولید سبزیجات تازه، سبزیجات منجمد، صیفی جات و به ویژه سبزی خوردن که مصرف بالایی دارد؛ خواهید بود.

انواع دستگاه های بسته بندی سبزی

با توجه به ظرفیت تولید و فروش می توان دستگاه های سیل وکویم را از موارد زیر انتخاب کرد.

  1. دستگاه سیل وکیوم کشویی
  2. دستگاه سیل وکیوم نیمه اتومات رو میزی
  3. دستگاه سیل وکیوم روتاری
  4. دستگاه سیل وکیوم روتاری اتومات

"انواع

انواع دستگاه بسته بندی سبزیجات

دستگاه های بسته بندی سبزی شرکت سربلند (تولید کننده انواع دستگاه های بسته بندی سبزیجات، سالاد و روغن) به شکل تک قالب، دو قالب و یا چهار قالب ساخته و ارائه می گردد. همچنین این دستگاه ها با برق تک فاز کار می کنند. به طوری که در هر جایی امکان کار با دستگاه وجود دارد.

دستگاه بسته بندی سبزی دارای کاور کشی کامل استیل ضد زنگ است تا در برابر رطوبت کارگاه ها و کارخانه های بسته بندی سبزیجات دچار زنگ زدگی نشود. نکته حائز اهمیت در هنگام انتخاب دستگاه، گارانتی و خدمات است. دستگاه های شرکت سربلند دارای یک سال گارانتی واقعی و پانزده سال خدمات پس از فروش معتبر می باشد.

با ما می توانید گارانتی واقعی را تجربه نمایید.